طرح تخفیف ویژه بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیئت مدیره ساختمان

طرح تخفیف آرام بام پارسیان - ویژه بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان مسکونی ، اداری و تجاری در قبال اشخاص ثالث و ساکنین

طرح تخفیف آرام بام پارسیان – ویژه بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان مسکونی ، اداری و تجاری در قبال اشخاص ثالث و ساکنین

بیمه پارسیان طرح ویژه تخفیفی “آرام بام پارسیان” ویژه بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان های مسکونی ، تجاری یا اداری در برابر اشخاص ثالث و ساکنین را با هدف افزایش امکان خرید قشر بیشتری از جامعه به مرحله اجرا گذاشته است. شاید شما بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان را با نام‌های دیگری نظیر بیمه مسئولیت ساختمان یا آپارتمان ، بیمه مسئولیت هیات مدیره ، بیمه مسئولیت مجتمع مسکونی ، بیمه مشاعات ساختمان ، بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان و غیره بشناسید. جهت آشنایی با این طرح تخفیفی و استعلام قیمت و خرید اینترنتی آن در ادامه با ما همراه باشید.

شاید شما هم اخبار مربوط به حوادث و اتفاق‌های ناگواری را که احتمالا برای افراد ثالث و اعضای ساختمان و حتی مالکین و ساکنین ساختمان رخ داده است را شنیده باشید. این حوادث و اتفاق‌ها همیشه یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های مدیر یا مدیران یا هیات مدیره ساختمان‌ها است.

چون مسئولیت بخشی از این حوادث که ممکن است در ساختمان یا مشاعات آن رخ‌دهد بر عهده مدیر ساختمان است.

یا شاید این سوالها برای شما پیش آمده باشد که:

 • اگر برای نظافت‌چی یا سرایدار حادثه ای رخ دهد تکلیف چیست ؟
 • اگر سنگ یا آجری از نمای‌ساختمان رها شود و برسر یک رهگذر و یا خودرویی سقوط کند تکلیف چیست ؟
 • اگر برای تعمیرکار تاسیسات یا آسانسور یا باغبان حادثه ای پیش بیاید چه باید کرد ؟
 • اگر مهمان و یا یکی از ساکنین در حین استفاده از آسانسور دچار حادثه شوند مسئول کیست ؟

راه حل رهایی از این نگرانی طرح ویژه تخفیفی “آرام بام پارسیان” بیمه پارسیان است.

چرا باید بیمه مسئولیت هیئت مدیره تهیه کرد؟

ماده ۱۴ قانون تملک آپارتمان‌ها مربوط به بیمه آتش سوزی ساختمان و مسئولیت های آن می‌باشد و مدیر یا مدیران ساختمان مکلفند تمام بنای ساختمان را به عنوان یک واحد در مقابل آتش سوزی بیمه نمایند.

سهم هریک از مالکین نیز به تناسب سطح زیربنای اختصاصی آنها تعیین می شود.

درصورتی که هیئت مدیره اقدام به تهیه بیمه نکنند و آتش‌سوزی اتفاق بیافتد، مسئولیت جبران خسارت متوجه مدیر ساختمان است.

علاوه‌بر آتش‌سوزی ممکن است حوادث دیگری در ساختمان اتفاق بیافتد که خسارت‌‎هایی مالی و جانی به افراد و اموال واردشود.

وظیفه مدیر ساختمان برای بیمه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان

اینجاست که بحث بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان مطرح می‌شود.

بیمه مسئولیت مدنی ساختمان، مسئولیت مدنی بیمه گذار در مقابل اشخاص ثالث را بیمه می‌کند. درواقع با تهیه بیمه مسئولیت مدنی ساختمان (مدیران و مالکان )، شرکت بیمه (بیمه‌گر) هزینه‌های خسارتهای مالی و جانی وارده به افراد را برعهده می‌گیرد.

بیمه مسئولیت مدیر ساختمان اجباری نیست، ولی با توجه به بار حقوقی که متوجه مدیران ساختما‌ن‌ها کرده است امروز به یک الزام درآمده است تا از مشکلات حقوقی احتمالی جلوگیری کند.

بیمه مسئولیت مدنی مدیر ساختمان یا هیات مدیره

موضوع بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان در قبال اشخاص ثالث و ساکنین

عبارت است از بیمه مسئولیت مدنی بیمه گذار (مدیر و هیأت مدیره ساختمان) در قبال ساکنین و اشخاص ثالث، بدین معنی‌که چنانچه در نتیجه خطا، تقصیر، غفلت، مسامحه یا قصور بیمه گذار خسارت بدنی و یا مالی به اشخاص مورد اشاره وارد آید که منشاء خسارت واقعه ناگهانی و غیر قابل پیش بینی، در مشاعات ساختمان درحال بهره برداری، باشد و بیمه گذار براساس رای مراجع قضایی مسئول جبران خسارت شناخته شود، بیمه گر (شرکت بیمه) پس از احراز مسئولیت بیمه گذار مطابق باشرایط و مفاد بیمه نامه، حداکثر تا سقف تعهدات مندرج در بیمه نامه نسبت به جبران خسارت اقدام خواهد نمود.

هزینه بیمه‌مسئولیت مدیر یا هیات مدیره ساختمان چقدر است؟

برای برآورد قیمت طرح ویژه تخفیفی ” آرام بام پارسیان ” عوامل مختلفی از جمله موارد زیر تاثیرگذارند:

 • متراژ کل زیربنا
 • مدت زمان اعتبار بیمه نامه
 • تعداد واحدها و طبقات
 • وضعیت و نوع نمای ساختمان
 • میزان تعهدات درخواستی
 • پوشش های اصلی و تکمیلی
 • نحوه پرداخت حق بیمه ( نقد یا اقساط )
 • درخواست پوشش بیمه ای جهت خسارات ناشی از تجهیزات و امکاناتی از قبیل پارکینگ ، آسانسور ، پله برقی
 • امکانات موجود در مشاعات ساختمان‌های مسکونی از قبیل استخر، سونا، جکوزی، سالن اجتماعات، سالن‌های ورزش و وسایل تفریحی
 • امکانات موجود در مشاعات ساختمان‌های اداری و تجاری که منجر به افزایش تعداد مراجعین خواهد شد از قبیل شهربازی، رستوران، کارواش، سالن سینما و تئاتر

برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت لطفا از طریق شماره تماس‌های ۰۹۳۵۲۱۲۲۲۱۰ و ۰۲۱۲۲۳۲۲۶۴۳ در سراسر ایران با ما تماس‌بگیرید.

4 پاسخ
  • علیرضا ظهیری سروری
   علیرضا ظهیری سروری گفته:

   درود بر شما جناب آقای سلگی. بله در صورتیکه در هنگام تهیه بیمه نامه مسئولیت مدنی مدیر یا هیات مدیره ساختمان، امکانات و تجهیزات ساختمان نظیر آسانسورها ، استخر ، سونا ، سالن سینما یا تئاتر و … موجود در مشاعات ساختمان یا مجتمع رو اظهار بفرمایید می تونید در قالب همین بیمه نامه مخاطرات مرتبط رو تحت پوشش داشته باشید و در این صورت دیگه نیاز به تهیه بیمه نامه جداگانه برای آسانسور ها ندارید.

   پاسخ
 1. حسن رضا
  حسن رضا گفته:

  سلام. یه سوال دارم ازتون. ما داریم نمای ساختمون خودمونو تعمیر می کنیم. بیمه مسئولیت مدیر ساختمان هم داریم. نیازه که بیمه نامه دیگه ای بخریم یا همین بیمه نامه نماکاری رو هم پوشش میده؟

  پاسخ
  • علیرضا ظهیری سروری
   علیرضا ظهیری سروری گفته:

   درود و عرض ادب.
   خیر، بیمه نامه ای که شما دارید ( بیمه مسئولیت مدیر یا هیات مدیره ساختمان در قبال اشخاص ثالث و ساکنین ) این موضوعی که فرمودید یعنی تعمیرات اساسی نمای ساختمان را پوشش نمیده. و بیمه نامه مورد نیاز شما برای پوشش خسارت های جانی ناشی از تعمیرات اساسی نمای ساختمان برای اشخاص ثالث و کارکنان ” بیمه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ” است. حال اگر در قراردادتون با پیمانکار طرف قرارداد، مسئولیت مخاطرات و تهیه این بیمه نامه رو بر عهده ایشون گذاشتید که ایشون باید تهیه کنند و شما نظارت بفرمایید که قبل از تهیه بیمه نامه مرتبط فعالیتشون رو آغاز نکنند. اما اگر توافقی در این خصوص در قرارداد تعمیرات نکردید خود شما در اسرع وقت این بیمه نامه رو تهیه کنید و حتما کلوز های ۶ (پوشش مسئولیت پیمانکاران اصلی و فرعی در قبال کارکنان) و ۱۲ ( پوشش صدمات جسمانی وارد به اشخاص ثالث در محدوده فعالیت مشخص شده در بیمه نامه – برای ۱ یا ۲ یا ۳ نفر) جزو پوششهای اضافی تهیه کنید. البته سایر پوشش های اضافی هم متناسب با شرایط کار نیازه اما دو مورد ذکر شده الزامیست.
   لازم به توضیحه که در ” بیمه نامه مسئولیت مدنی کارفرما در قبال کارکنان ” صرفا هزینه های پزشکی و خسارتهای جانی اعم از دیه نقص عضو و فوت پرداخت می شوند.
   اما اگر بخواهید خسارتهای مالی احتمالی به اشخاص ثالث ناشی از موضوع فعالیتتون رو هم بیمه کنید باید بیمه نامه “مسئولیت مدنی ناشی از اجرای عملیات ساختمانی در قبال اشخاص ثالث” رو تهیه کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و تهیه بیمه نامه با ما ۰۹۳۵۲۱۲۲۲۱۰ تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *